Největší lež v dějinách „levice je pro chudé a pravice pro bohaté"

Levicové strany jsou tu proto, aby pomáhaly sociálně slabším a chránily pracující dělníky, jsou to strany pro obyčejné lidi! Naproti tomu stojí strany pravice, které hájí zájmy bohatých, kteří se nechtějí vzdát svých nashromážděných často nakradených majetků ve prospěch ostatních. To jsou výroky, které často slýchávám, slova, která u volby často rozhodují. Jsou ale pravdivá? Zamysleme se teď na chvíli nad nimi. 

1. Levicové strany jsou tu proto, aby pomáhaly sociálně slabším.

Uvědomme si, že aby strany mohly někomu dát, musí nejdřív někomu vzít. Ve skutečnosti všechny ty sociální příspěvky, které stát dává, předtím sebere těm samým. Největší díl daní totiž platí ti nejobyčejnější. Sociálně slabším by tedy reálně pomohlo, kdyby jim stát přestal brát, pak by jim nemusel falešně dávat.

2. Levicové strany jsou tu proto, aby chránily pracující dělníky, strany pro obyčejné lidi.

Dělníka nejvíc chrání, pokud firma, ve které pracuje, prosperuje. Levicové strany ale podpořily zákony, které firmám zakázky berou. Nejlépe viditelné to je na příkladu uzavíraného dolu Paskov. Levice podpořila zákon o fotovoltaice, který nařídil výrobu elektřiny pomocí solárních panelů, což vzalo práci horníkům, o jejichž uhlí už elektrárny zájem mít nesmí. Tyto drahé rádoby ochranářské zákony tedy ve skutečnosti nikomu nepomáhají, ale naopak lidem práci berou.

3. Pravice hájí zájmy bohatých.

Pravice v podobě ODS a TOP09 zájmy bohatých hájí. Společně totiž podpořily zákon o církevních restitucích, spolu s levicí podpořily zákony, které přihrály zakázky prominentním podnikatelům jako je Babiš a jeho biopaliva, a to na úkor všech ostatních. Skutečná pravice si však nevybírá skupinu, kterou podpoří a to už z podstaty její ideologie.  

4. Pravice hájí zájmy těch, co se nechtějí vzdát svých nashromážděných často nakradených majetků ve prospěch ostatních.

Lidem je podezřelé, pokud vidí, že někdo vlastní obří majetek. Jsme totiž přirozeně skeptičtí a ze zkušeností cítíme, že je velice těžké nashromáždit i zlomek toho, co vidíme u některých. Logicky tak docházíme k tomu, že dotyčný musel krást anebo podvádět. Často se nebudeme ani mýlit, protože je tu spoustu regulací a zákonů, které podporují jedny na úkor druhých.
Uměle nashromážděné obrovské bohatství nevzniká na svobodném trhu, nýbrž spoluprací velkopodnikatelů a státu, který přihrává předražené kšefty vybraným.

Ideje místo frází

Jak sami vidíte, ne vždy tradiční zažité výroky o pravici a levici musejí být pravdivé, jen protože je ostatní šíří. Zamýšlejme se tedy více nad tím, co je nám předkládáno i jako běžně pravdivé. Chtějme ideje, a ne nenaplňované často falešné fráze. 

Autor: | pátek 11.10.2013 12:00 | karma článku: 33,00 | přečteno: 3278x
  • Další články autora

Ještě, že máme Nadlidi! Elitě zdar!

15.12.2013 v 18:35 | Karma: 27,82

Inflace ve Venezuele vyvolává násilí

12.12.2013 v 10:00 | Karma: 21,15

Nespravedlivé ženské kvóty z Bruselu

28.11.2013 v 20:50 | Karma: 23,87
  • Počet článků 15
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2120x
Vysokoškolská studentka oboru politologie a mezinárodní vztahy.